RLR07C2321FSBSL
Mfr.Part #
RLR07C2321FSBSL
Description
RES 2.32K OHM 1% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Supplier Device Package :
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
18 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
6.35mm
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
2.32kOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C2321FSBSL
Vishay / Dale RLR07C2321FSBSL
2.32kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,