RLR07C2211FSR36
Mfr.Part #
RLR07C2211FSR36
Description
RES 2.21K OHM 1% 1/4W AXIAL
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
2.29mm
Power Rating :
250mW
Length :
6.35mm
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
2.29mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Contains Lead
Published :
Resistance :
2.21kOhms
Datasheets
RLR07C2211FSR36
Vishay / Dale RLR07C2211FSR36
Through Hole 2.21kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,