RLR07C2204GMRE7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR07C2204GMRE7
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 2.2M OHM 2% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
2.2MOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
7.62mm
Failure Rate :
M (1%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Diameter :
2.29mm
Tolerance :
±2%
Composition :
Metal Film
Datasheets
RLR07C2204GMRE7
Vishay / Dale RLR07C2204GMRE7
Through Hole 2.2MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,