RLR07C2200GRRSL23
Mfr.Part #
RLR07C2200GRRSL23
Description
RES 220 OHM 2% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
220Ohms
Tolerance :
±2%
Supplier Device Package :
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RLR07C2200GRRSL23
Vishay / Dale RLR07C2200GRRSL23
220Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,