RLR07C2154FSRE723
Mfr.Part #
RLR07C2154FSRE723
Description
RES 2.15M OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Diameter :
2.29mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Failure Rate :
S (0.001%)
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Length :
7.62mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Resistance :
2.15MOhms
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR07C2154FSRE723
Vishay / Dale RLR07C2154FSRE723
Through Hole 2.15MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,