RLR07C2151FRBSL
Mfr.Part #
RLR07C2151FRBSL
Description
RES 2.15K OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
250mW
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
18 Weeks
Length :
6.35mm
2
Width :
2.29mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
2.15kOhms
Supplier Device Package :
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR07C2151FRBSL
Vishay / Dale RLR07C2151FRBSL
2.15kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,