RLR07C2104FSR36
Mfr.Part #
RLR07C2104FSR36
Description
RES 2.1M OHM 1% 1/4W AXIAL
Factory Lead Time :
19 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Free :
Contains Lead
Axial
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Package / Case :
Power Rating :
250mW
Resistance :
2.1MOhms
Datasheets
RLR07C2104FSR36
Vishay / Dale RLR07C2104FSR36
2.1MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,