RLR07C1964FMRSL
Mfr.Part #
RLR07C1964FMRSL
Description
RES 1.96M OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
1.96MOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
2
Power Rating :
250mW
Supplier Device Package :
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
6.35mm
Failure Rate :
M (1%)
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR07C1964FMRSL
Vishay / Dale RLR07C1964FMRSL
1.96MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,