RLR07C18R0GMR36
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR07C18R0GMR36
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 18 OHM 2% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Power Rating :
250mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Failure Rate :
M (1%)
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Film
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
18 Weeks
Resistance :
18Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR07C18R0GMR36
Vishay / Dale RLR07C18R0GMR36
18Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,