RLR07C1874FSRE6
Mfr.Part #
RLR07C1874FSRE6
Description
RES 1.87M OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
1.87MOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
6.35mm
Axial
Power Rating :
250mW
Min Operating Temperature :
-65°C
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Diameter :
2.29mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Power Dissipation :
250mW
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR07C1874FSRE6
Vishay / Dale RLR07C1874FSRE6
Through Hole 1.87MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,