RLR07C1872FSRE723
Mfr.Part #
RLR07C1872FSRE723
Description
RES 18.7K OHM 1% 1/4W AXIAL
Diameter :
2.29mm
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
7.62mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Radiation Hardening :
No
Resistance :
18.7kOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR07C1872FSRE723
Vishay / Dale RLR07C1872FSRE723
Through Hole 18.7kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,