RLR07C1821FSRSL
Mfr.Part #
RLR07C1821FSRSL
Description
RES 1.82K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
1.82kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
2.29mm
Supplier Device Package :
Lead Free :
Contains Lead
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Length :
6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR07C1821FSRSL
Vishay / Dale RLR07C1821FSRSL
1.82kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,