RLR07C1801GRRE5
Mfr.Part #
RLR07C1801GRRE5
Description
RES 1.8K OHM 2% 1/4W AXIAL
Factory Lead Time :
18 Weeks
Resistance :
1.8kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR07C1801GRRE5
Vishay / Dale RLR07C1801GRRE5
1.8kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,