RLR07C1801GPR36
Mfr.Part #
RLR07C1801GPR36
Description
RES 1.8K OHM 2% 1/4W AXIAL
Resistance :
1.8kOhms
Failure Rate :
P (0.1%)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR07C1801GPR36
Vishay / Dale RLR07C1801GPR36
1.8kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,