RLR07C1693FSBSL
Mfr.Part #
RLR07C1693FSBSL
Description
RES 169K OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Package / Case :
Axial
Width :
2.29mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
169kOhms
Factory Lead Time :
19 Weeks
Lead Free :
Contains Lead
Composition :
Metal Film
Published :
Length :
6.35mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Not Applicable
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
RLR07C1693FSBSL
Vishay / Dale RLR07C1693FSBSL
169kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,