RLR07C1692FSRE723
Mfr.Part #
RLR07C1692FSRE723
Description
RES 16.9K OHM 1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Mount :
Through Hole
Length :
7.62mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Package / Case :
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
2.29mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
16.9kOhms
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR07C1692FSRE723
Vishay / Dale RLR07C1692FSRE723
Through Hole 16.9kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,