RLR07C1604GSRE6
Mfr.Part #
RLR07C1604GSRE6
Description
RES 1.6M OHM 2% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
2
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Width :
2.29mm
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
19 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±2%
Resistance :
1.6MOhms
Diameter :
2.29mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
S (0.001%)
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Length :
6.35mm
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR07C1604GSRE6
Vishay / Dale RLR07C1604GSRE6
Through Hole 1.6MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,