RLR07C1583FRBSL
Mfr.Part #
RLR07C1583FRBSL
Description
RES 158K OHM 1% 1/4W AXIAL
Factory Lead Time :
19 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
158kOhms
Published :
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR07C1583FRBSL
Vishay / Dale RLR07C1583FRBSL
158kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,