RLR07C1504FSRE6
Mfr.Part #
RLR07C1504FSRE6
Description
RES 1.5M OHM 1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Mount :
Through Hole
Resistance :
1.5MOhms
Length :
7.62mm
Diameter :
2.29mm
Power Rating :
250mW
Max Operating Temperature :
150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Termination :
Axial
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Power Dissipation :
250mW
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Film
Published :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
2
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR07C1504FSRE6
Vishay / Dale RLR07C1504FSRE6
Through Hole 1.5MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,