RLR07C1403FSRE5
Mfr.Part #
RLR07C1403FSRE5
Description
RES 140K OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
19 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
140kOhms
Length :
7.62mm
Datasheets
RLR07C1403FSRE5
Vishay / Dale RLR07C1403FSRE5
Through Hole 140kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,