RLR07C1301GSB1423
Mfr.Part #
RLR07C1301GSB1423
Description
RES 1.3K OHM 2% 1/4W AXIAL
Axial
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Resistance :
1.3kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
7.62mm
Max Operating Temperature :
150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±2%
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Diameter :
2.29mm
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
250mW
Datasheets
RLR07C1301GSB1423
Vishay / Dale RLR07C1301GSB1423
Through Hole 1.3kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,