RLR07C12R4FSRE523
Mfr.Part #
RLR07C12R4FSRE523
Description
RES 12.4 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
12.4Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
7.62mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Axial
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Diameter :
2.29mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR07C12R4FSRE523
Vishay / Dale RLR07C12R4FSRE523
Through Hole 12.4Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,