RLR07C1202GSR3623
Mfr.Part #
RLR07C1202GSR3623
Description
RES 12K OHM 2% 1/4W AXIAL
Axial
Width :
2.29mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
2.29mm
Lead Free :
Contains Lead
Mount :
Through Hole
Length :
7.62mm
Max Operating Temperature :
150°C
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Published :
Failure Rate :
S (0.001%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
12kOhms
Power Rating :
250mW
Datasheets
RLR07C1202GSR3623
Vishay / Dale RLR07C1202GSR3623
Through Hole 12kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,