RLR07C1182FSRE823
Mfr.Part #
RLR07C1182FSRE823
Description
RES 11.8K OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Diameter :
2.29mm
Length :
7.62mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Resistance :
11.8kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C1182FSRE823
Vishay / Dale RLR07C1182FSRE823
Through Hole 11.8kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,