RLR07C1153FRBSL
Mfr.Part #
RLR07C1153FRBSL
Description
RES 115K OHM 1% 1/4W AXIAL
2
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
250mW
Length :
6.35mm
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
115kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
19 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
RLR07C1153FRBSL
Vishay / Dale RLR07C1153FRBSL
115kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,