RLR07C1132FSRE8
Mfr.Part #
RLR07C1132FSRE8
Description
RES 11.3K OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
7.62mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Package / Case :
Axial
Published :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Resistance :
11.3kOhms
Mount :
Through Hole
Datasheets
RLR07C1132FSRE8
Vishay / Dale RLR07C1132FSRE8
Through Hole 11.3kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,