RLR07C1103FSRE823
Mfr.Part #
RLR07C1103FSRE823
Description
RES 110K OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Diameter :
2.29mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
7.62mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Radiation Hardening :
No
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Resistance :
110kOhms
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR07C1103FSRE823
Vishay / Dale RLR07C1103FSRE823
Through Hole 110kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,