RLR07C1103FRRE523
Mfr.Part #
RLR07C1103FRRE523
Description
RES 110K OHM 1% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Published :
Resistance :
110kOhms
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C1103FRRE523
Vishay / Dale RLR07C1103FRRE523
110kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,