RLR07C1103FRR36
Mfr.Part #
RLR07C1103FRR36
Description
RES 110K OHM 1% 1/4W AXIAL
Military, Moisture Resistant, Weldable
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Resistance :
110kOhms
Factory Lead Time :
19 Weeks
Package / Case :
Axial
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Width :
2.29mm
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
6.35mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR07C1103FRR36
Vishay / Dale RLR07C1103FRR36
Through Hole 110kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,