RLR07C1100FRBSL
Mfr.Part #
RLR07C1100FRBSL
Description
RES 110 OHM 1% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Axial
Power Rating :
250mW
Resistance :
110Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Lead Free :
Contains Lead
Published :
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
250mW
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Datasheets
RLR07C1100FRBSL
Vishay / Dale RLR07C1100FRBSL
110Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,