RLR07C10R0FSB1423
Mfr.Part #
RLR07C10R0FSB1423
Description
RES 10 OHM 1% 1/4W AXIAL
Length :
7.62mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Axial
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Diameter :
2.29mm
Supplier Device Package :
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
2.29mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
MIL-PRF-39017
Power Rating :
250mW
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
10Ohms
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
RLR07C10R0FSB1423
Vishay / Dale RLR07C10R0FSB1423
Through Hole 10Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,