RLR07C1051FRRSL
Mfr.Part #
RLR07C1051FRRSL
Description
RES 1.05K OHM 1% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Length :
6.35mm
Resistance :
1.05kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
2.29mm
Package / Case :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C1051FRRSL
Vishay / Dale RLR07C1051FRRSL
1.05kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,