RLR07C1021FPBSL
Mfr.Part #
RLR07C1021FPBSL
Description
RES 1.02K OHM 1% 1/4W AXIAL
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
P (0.1%)
Supplier Device Package :
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Bulk
Resistance :
1.02kOhms
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Datasheets
RLR07C1021FPBSL
Vishay / Dale RLR07C1021FPBSL
1.02kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,