RLR07C1002GRR3623
Mfr.Part #
RLR07C1002GRR3623
Description
RES 10K OHM 2% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
2
Width :
2.29mm
Diameter :
2.29mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
7.62mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Resistance :
10kOhms
Lead Free :
Contains Lead
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RLR07C1002GRR3623
Vishay / Dale RLR07C1002GRR3623
Through Hole 10kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,