RLR05C9532FSRSL
Mfr.Part #
RLR05C9532FSRSL
Description
RES 95.3K OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Package / Case :
Axial
Width :
1.68mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
125mW
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
3.81mm
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Resistance :
95.3kOhms
Power Rating :
125mW
Datasheets
RLR05C9532FSRSL
Vishay / Dale RLR05C9532FSRSL
95.3kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,