RLR05C9531FSRE7
Mfr.Part #
RLR05C9531FSRE7
Description
RES 9.53K OHM 1% 1/8W AXIAL
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
9.53kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Length :
4.75mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
S (0.001%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
1.68mm
Datasheets
RLR05C9531FSRE7
Vishay / Dale RLR05C9531FSRE7
Through Hole 9.53kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,