RLR05C9102GSRSL
Mfr.Part #
RLR05C9102GSRSL
Description
RES 91K OHM 2% 1/8W AXIAL
Military, Moisture Resistant, Weldable
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
3.81mm
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
91kOhms
Power Rating :
125mW
Published :
Tolerance :
±2%
Width :
1.68mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C9102GSRSL
Vishay / Dale RLR05C9102GSRSL
91kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,