RLR05C9093FRRE6
Mfr.Part #
RLR05C9093FRRE6
Description
RES 909K OHM 1% 1/8W AXIAL
Length :
4.75mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Free :
Contains Lead
Diameter :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Min Operating Temperature :
-65°C
2
Published :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Width :
1.68mm
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Resistance :
909kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C9093FRRE6
Vishay / Dale RLR05C9093FRRE6
Through Hole 909kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,