RLR05C9092FRRSL
Mfr.Part #
RLR05C9092FRRSL
Description
RES 90.9K OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Resistance :
90.9kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Length :
3.81mm
Width :
1.68mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Power Dissipation :
125mW
Datasheets
RLR05C9092FRRSL
Vishay / Dale RLR05C9092FRRSL
90.9kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,