RLR05C9090FRRE719
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR05C9090FRRE719
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 909 OHM 1% 1/8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Diameter :
1.68mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
4.75mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Failure Rate :
R (0.01%)
Package / Case :
Axial
Composition :
Metal Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Radiation Hardening :
No
Published :
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
150°C
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Number of Terminations :
2
Resistance :
909Ohms
Datasheets
RLR05C9090FRRE719
Vishay / Dale RLR05C9090FRRE719
Through Hole 909Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,