RLR05C8060FSRE7
Mfr.Part #
RLR05C8060FSRE7
Description
RES 806 OHM 1% 1/8W AXIAL
Max Operating Temperature :
150°C
Radiation Hardening :
No
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
4.75mm
Resistance :
806Ohms
Diameter :
1.68mm
Axial
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Published :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C8060FSRE7
Vishay / Dale RLR05C8060FSRE7
Through Hole 806Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,