RLR05C7681FSRSL19
Mfr.Part #
RLR05C7681FSRSL19
Description
RES 7.68K OHM 1% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
7.68kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
125mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
RLR05C7681FSRSL19
Vishay / Dale RLR05C7681FSRSL19
7.68kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,