RLR05C7680FSRSL
Mfr.Part #
RLR05C7680FSRSL
Description
RES 768 OHM 1% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Axial
Power Rating :
125mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
3.81mm
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Resistance :
768Ohms
Factory Lead Time :
17 Weeks
Width :
1.68mm
Package / Case :
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR05C7680FSRSL
Vishay / Dale RLR05C7680FSRSL
768Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,