RLR05C7680FSRE8
Mfr.Part #
RLR05C7680FSRE8
Description
RES 768 OHM 1% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
1.68mm
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
17 Weeks
Supplier Device Package :
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
4.75mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
768Ohms
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR05C7680FSRE8
Vishay / Dale RLR05C7680FSRE8
Through Hole 768Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,