RLR05C7500GSRE719
Mfr.Part #
RLR05C7500GSRE719
Description
RES 750 OHM 2% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Mount :
Through Hole
Diameter :
1.68mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Axial
Contact Plating :
Lead, Tin
Package / Case :
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
4.75mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
750Ohms
Radiation Hardening :
No
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
RLR05C7500GSRE719
Vishay / Dale RLR05C7500GSRE719
Through Hole 750Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,