RLR05C7500GSB14
Mfr.Part #
RLR05C7500GSB14
Description
RES 750 OHM 2% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
4.75mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packaging :
Bulk
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Mount :
Through Hole
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±2%
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Diameter :
1.68mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Voltage - Rated DC :
200V
Max Power Dissipation :
125mW
Power Rating :
125mW
Width :
1.68mm
Termination :
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
750Ohms
Datasheets
RLR05C7500GSB14
Vishay / Dale RLR05C7500GSB14
Through Hole 750Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,