RLR05C6982FRRE6
Mfr.Part #
RLR05C6982FRRE6
Description
RES 69.8K OHM 1% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Lead Free :
Contains Lead
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
125mW
Width :
1.68mm
Length :
4.75mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Radiation Hardening :
No
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Resistance :
69.8kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.68mm
Mount :
Through Hole
Datasheets
RLR05C6982FRRE6
Vishay / Dale RLR05C6982FRRE6
Through Hole 69.8kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,