RLR05C6802GSB14
Mfr.Part #
RLR05C6802GSB14
Description
RES 68K OHM 2% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
200V
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Axial
Published :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Not Applicable
Termination :
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
68kOhms
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
Tolerance :
±2%
Diameter :
1.68mm
Length :
4.75mm
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Bulk
Width :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
REACH SVHC :
Unknown
Datasheets
RLR05C6802GSB14
Vishay / Dale RLR05C6802GSB14
Through Hole 68kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,