RLR05C6801GMRE5
Mfr.Part #
RLR05C6801GMRE5
Description
RES 6.8K OHM 2% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±2%
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Lead, Tin
Axial
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Film
Diameter :
1.68mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
17 Weeks
Length :
4.75mm
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
M (1%)
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
6.8kOhms
Datasheets
RLR05C6801GMRE5
Vishay / Dale RLR05C6801GMRE5
Through Hole 6.8kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,