RLR05C64R9FRRE8
Mfr.Part #
RLR05C64R9FRRE8
Description
RES 64.9 OHM 1% 1/8W AXIAL
Factory Lead Time :
17 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
64.9Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
4.75mm
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Diameter :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR05C64R9FRRE8
Vishay / Dale RLR05C64R9FRRE8
Through Hole 64.9Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,